Lekarze i Terapeuci
Poznaj naszą załogę
REHAB Gdańsk jest to centrum rehabilitacji stworzone z myślą o potrzebach współczesnych pacjentów.
Przeprowadzona u nas dokładna diagnoza i odpowiednie objaśnienie problemu pozwalają na natychmiastowe rozpoczęcie pomocy w likwidacji bólu i odzyskaniu sprawności.
Kompleksowość naszych usług, indywidualne podejście oraz jasno wyznaczone cele determinują sukces terapii.
Zadowolenie Klientów motywuje nas do ciągłego podnoszenia kwalifikacji i jakości naszej pracy.
Merytoryczne przygotowanie daje nam możliwość doboru i dopasowania terapii spośród wielu różnych metod takich jak: zabiegi fizykalne, masaż, terapia manualna, kinezyterapia, pinoterapia oraz kinesiology taping.
Lekarze
Dr Hab. Piotr Łuczkiewicz
Lekarz - Ortopeda
Jego specjalizacja obejmuje przede wszystkim zabiegi chirurgiczne w zakresie chirurgii stawu kolanowego oraz leczenie zespołów bólowych kręgosłupa za pomocą nowoczesnego i małoinwazyjnego zabiegu termolezji.
W ramach współpracy z CM REHAB Gdańsk, Profesor Łuczkiewicz konsultuje pacjentów naszego centrum medycznego, pacjentów oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej Pomorskiego Centrum Reumatologicznego oraz osoby zmagające się z różnymi urazami ortopedycznymi.
W trakcie wizyt ortopeda przeprowadza konsultacje ortopedyczne, kwalifikuje pacjentów do leczenia operacyjnego, wykonuje procedury podania osocza wysoko płytkowego oraz blokady dostawowe i okołostawowe. Dodatkowo, Profesor Łuczkiewicz przeprowadza również zabiegi pooperacyjne, takie jak ściągnięcie szwów.
Dzięki współpracy pomiędzy Pomorskim Centrum Reumatologii (Oddziałem chirurgii urazowo-ortopedycznej) oraz CM Rehab Gdańsk, pacjenci mają możliwość uzyskania szybkiego terminu zabiegowego zarówno w ramach narodowego funduszu zdrowia, jak i komercyjnie.
Godziny przyjęć
Poniedziałek: 17:00 -19:00
Wtorek: 13:00 -17:00
Rejestracja na wizytę:
507-599-716
Możliwe Konsultacje profesorskie dla pacjentów naszych partnerów medycznych !!!
lek. ARTUR KRAKOWIAK
Lekarz - Ortopeda
Na co dzień zdobywam doświadczenie w Klinice Ortopedii w Gdańsku oraz udzielam niezbędnej pomocy, zarówno pacjentom dorosłym, jak i dzieciom z patologiami narządu ruchu w oddziałach ratunkowych, a zdobytą wiedzę przekazuję prowadząc zajęcia ze studentami.
Przeprowadzam konsultacje ortopedyczne ostrych i przewlekłych schorzeń kończyn i kręgosłupa. Wykonuję iniekcje około- i dostawowe oraz przykręgosłupowe: blokady przeciwbólowe oraz z wykorzystaniem nowoczesnych form terapii np. kwasem hialuronowym lub osoczem wysoko płytkowym. Poszerzam również swoje umiejętności w zakresie wykonywania USG narządu ruchu.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego. Uczestniczyłem w wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach oraz szkoleniach zawodowych, stale aktualizuję swoją wiedzę.
Potrzeby każdego pacjenta rozpatruję indywidualnie, zawsze starając się w przystępny sposób przedstawić możliwości leczenia.
Fizjoterapeuci
WOJCIECH SZREDER
Magister Fizjoterapii
Numer PWZFz: 44015
Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Certyfikowany terapeuta manualny według koncepcji Kaltenborn – Evjenth therapy.
Ukończone szkolenia: kurs diagnozowania i leczenia układu ruchu przy pomocy terapii ruchowej – Movement Solution, kurs leczenia zaburzeń układu mięśniowo – powięziowego wg koncepcji FDM ( Fascial Distortion Model), Kurs diagnozowania i leczenia zaburzeń nerwów obwodowych wg. metody Michaela Shacklocka, kurs Kinesiotapingu. Uczestnik 5-cio letnich studiów podyplomowych z zakresu Osteopatii – FICO Osteopathy Academy.
W obszarze zainteresowań terapeuty znajdują się osoby po urazach ortopedycznych, z bólami kręgosłupa i stawów krzyżowo-biodrowych, z dysfunkcjami stawów obwodowych, z dysfunkcjami nerwów obwodowych (cieśń nadgarstka, rwy kulszowe, urazy splotów barkowych itp.).
Tomasz Zawadziński
Fizjoterapeuta
Absolwent UMK Collegium Medicum w Bydgoszczy, Absolwent UKW w Bydgoszczy, Absolwent AWFiS w Gdańsku. Certyfikowany terapeuta manualny koncepcji Maitland.
Fizjoterapeuta, terapeuta manualny. Specjalista metod dotyczących prawidłowego ruchu – Kinetic Control, Ukończone szkolenia: Pinoterapia oraz Medycyna Manualna wg. lek. med. Radosława Składowskiego, Anatomy Trains, Kinesiology Taping oraz Masaż Tkanek Głębokich, HVLA – manipulacje krótkodźwigniowe, NeuroDynamic Solution – M. Shacklock, Terapia Wisceralna. Pasjonat i trener piłki nożnej.
Obszar zainteresowań: urazy oraz przeciążenia ortopedyczne, dysfunkcje kręgosłupa i stawów obwodowych. Dysfunkcje nerwowe typu: rwa kulszowa, rwa barkowa, cieśń nadgarstka.
Jakub Dębski
Magister Fizjoterapii
Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
W pracy z Pacjentami stosuję techniki na tkanki miękkie wg koncepcji energii mięśniowej, masażu tkanek głębokich, kinesiology taping-u oraz pinoterapii. Korzystam również z technik metod terapii manualnej wg Kaltenborn-a – Evjenth-a, Maitland-a i Mulligan-a. Do leczenia zaburzeń neurodynamicznych obwodowego układu nerwowego korzystam z metody wg Shacklock-a. Pracuje zarówno z pacjentami neurologicznymi, ortopedycznymi a także z reumatologicznymi. Prowadzę terapię nacelowaną na odzyskanie: właściwej postawy, ruchomości stawów oraz funkcji ruchowej, przy jednoczesnej redukcji bólu.
Poza tym jestem pasjonatem sportów wodnych i rekreacji na świeżym powietrzu.
Szymon Bardo
Magister Fizjoterapii
Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Fizjoterapeuta, certyfikowany terapeuta manualny koncepcji Maitland.
Ukończył kursy z zakresu kinesiotapingu, terapii powięziowej FDM (Fascial Distortion Model) oraz terapii trzewnej. Szymon specjalizuje się w terapii stawów skroniowo-żuchwowych TMJ system CRAFTA® oraz stawów obwodowych, kręgosłupa, a także bólów głowy. Na co dzień pasjonuje się sportami siłowymi i jest tancerzem oraz instruktorem tańców latynoamerykańskich.
Mateusz Cichowski
Magister Fizjoterapii
Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
W pracy z pacjentami wykorzystuje techniki terapii manualnej według koncepcji Kaltenborn-Evjenth w której cały czas poszerzam swoje umiejętności. Dodatkowo stosuję techniki tkanek miękkich. Głównie zajmuje się pacjentami po zabiegach ortopedycznych jak również z dolegliwościami bólowi w okolicy kręgosłupa jak i stawów obwodowych. Po pracy pasjonat sportów siłowych, piłki siatkowej i pieszych wycieczek po górach.
Bartłomiej Koper
Magister Fizjoterapii
Swoje doświadczenie zawodowe zbierałem zarówno w pracy z pacjentem funduszu zdrowia, jak i komercyjnym. Dzięki temu, w pełni rozumiem potrzeby pacjenta, co sprawia, że nasza wizyta stoi na najwyższym poziomie.
W swojej pracy wykorzystuję różne techniki dostosowane do problemu pacjenta. Jednocześnie jestem terapeutą manualnym koncepcji Maitland, co sprawia, że właśnie techniki manualne tej koncepcji głównie towarzyszą mi w pracy z pacjentem. Nieodłącznym dla mnie elementem rehabilitacji są również odpowiednio dobrane do schorzenia ćwiczenia.
Kluczową rolę do sukcesu odgrywa dobra współpraca na linii pacjent-terapeuta. Jednocześnie w swojej pracy, patrzę na całe ciało pacjenta, ponieważ uważam, że problem nie zawsze znajduje się w jednym miejscu. Specjalizuję się głównie w pracy z pacjentem ortopedycznym, oraz bólowym.
Mateusz Adamek
Magister Fizjoterapii
Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
W swojej pracy wykorzystuję techniki terapii manualnej według koncepcji Maitland, techniki tkanek miękkich według metody Anatomy trains oraz odpowiednio dobrany trening.
Podczas wizyt skupiam się na przywróceniu pacjentowi funkcji przy jednoczesnej redukcji bólu, zwracając uwagę na jego oczekiwania jak i aktualne możliwości.
Pracuję głównie z pacjentami po urazach i zabiegach w obrębie narządu ruchu jak i z pacjentem bólowym. Poza pracą pasjonat piłki nożnej, sportów siłowych oraz narciarstwa.
Kewin Przytuła
Magister Fizjoterapii
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.
W pracy z pacjentem staram łączyć się techniki na tkankach miękkich z indywidualnie dobranymi elementami terapii manualnej oraz ćwiczeniami.
Aktualnie szkole się w zakresie Terapii Manualnej wg koncepcji Maitland.
Uważam, że jednym z najważniejszych elementów terapii jest edukacja, która pomoże pacjentowi zrozumieć problem oraz zmagać się z nim w codziennym funkcjonowaniu.
Maciej Nowiński
Magister Fizjoterapii
Numer PWZFz: 78794
Aktualnie jestem w trakcie kilkuletniego cyklu szkoleń Terapii Manualnej wg koncepcji Maitland.
W swojej praktyce z pacjentami stosuję terapię tkanek miękkich wzbogaconą innymi technikami terapii manualnej. Jednym z ważniejszych elementów jakie wprowadzam do terapii jest prawidłowy ruch oraz ćwiczenia, które są odpowiednio dopasowane do stanu i możliwości pacjenta. Dużą uwagę poświęcam również na edukację pacjenta, tak aby doskonalił funkcjonalności swojego ciała każdego dnia.
Prywatnie pasjonat sportów siłowych, sportów walki oraz ogólno pojętej aktywności fizycznej.
Justyna Kozłowska
Magister Fizjoterapii
Numer PWZFz: 75782
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
W pracy z pacjentem stosuję techniki manualne oraz tkanek miękkich. Wykorzystuję wiedzę nabytą na wielu szkoleniach między innymi z zakresu neurodynamiki, terapii manualnej oraz masażu tkanek głębokich. Oprócz pracy manualnej zwracam szczególną uwagę na trening rehabilitacyjny, a dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu w treningu siłowym potrafię dostosować ćwiczenia do indywidualnych potrzeb. Współpracuje z pacjentami ortopedycznymi – pourazowymi oraz okołooperacyjnymi (przygotowanie przedoperacyjne oraz rehabilitacja po operacji) oraz problemami bólowymi pochodzenia neurogennego zarówno stawów obwodowych jak i kręgosłupa.
Dietetyk
Joanna Zawadzińska
Dietetyk
Doświadczenie zawodowe m.in. w Instytucie Żywności i Żywienia w Pracowni Żywienia Zbiorowego Dzieci i Młodzieży oraz w Centrum Dietetycznym w Skawinie. Specjalistka w dziedzinie edukacji zdrowego odżywiania, oprócz pracy w gabinecie dzieli się wiedzą prowadząc szkolenia i warsztaty np. w szkołach i klubach sportowych. Autorka artykułów popularnonaukowych m.in dla Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej oraz dla Stowarzyszenia „Spożywo”.