Zamrożony bark – co to jest i jak go leczyć? Objawy i ćwiczenia
Budowa stawu barkowego
Staw barkowy a konkretniej mówiąc kompleks barkowy składa się z 4 różnych stawów – trzech prawdziwych i jednego rzekomego.
Czytaj dalej
Staw barkowy a konkretniej mówiąc kompleks barkowy składa się z 4 różnych stawów – trzech prawdziwych i jednego rzekomego.
Czytaj dalej
Każda aktywna osoba spotkała się z pojęciem stretchingu, czyli ćwiczeń rozciągających. W poniższym artykule pokrótce postaram się omówić co to jest i dlaczego warto zastosować je w swoim treningu.
Czytaj dalej
Zespół bocznego przyparcia rzepki (excessive lateral pressure syndrome – ELPS) to schorzenie dotyczące stawu rzepkowo – udowego. Łączy się on z dolegliwościami po zewnętrznej
lub przedniej stronie stawu kolanowego, a często też z uczuciem przeskakiwania i „uciekania” rzepki.
Łokciem tenisisty nazywamy schorzenie mięśni prostowników nadgarstka w miejscu ich przyczepu na nadkłykciu bocznym kości ramiennej. Nie można jednak myśleć, że ta przypadłość dotyczy tylko osób grających w tenisa. Dolegliwości pojawiają się po powtarzających się ruchach zginania/ prostowania lub nawracania/ odwracania przedramienia oraz po przeciążeniu struktur.
Czytaj dalej
Choroba zwyrodnieniowa stawów to przypadłość stawów maziowych ujawniająca się najczęściej u osób powyżej 65 roku życia. Dotyka ona
najczęściej stawów kolanowych, biodrowych oraz pierwszego staw śródstopno-paliczkowego, jednak nie jest wykluczone zajęcie innych stawów.
Rozpoczynając poszukiwania fizjoterapeutów którzy pomogą nam z problemem nas dotykającym coraz więcej możemy znaleźć informacji o OSTEOPATII. Wielu z nas się zatem zaczyna pytać “co to w ogóle jest Osteopatia”? Czy jest to pojęcie związane z chorobą kości ?
Wraz ze zwiększającą się liczbą osób uprawiających różnego rodzaju dyscypliny sportowe, zwiększa się liczba osób potrzebujących pomocy z powodu bólu stawu kolanowego. Ból stawu kolanowego może być spowodowany wieloma dolegliwościami m.in:
Tym razem zajmiemy się zagadnieniem związanym z uszkodzeniem aparatu więzadłowego stawu kolanowego a dokładniej uszkodzeniem więzadła krzyżowego przedniego .
W stanach zjednoczonych na skutek urazów kolana wykonuje się około 120 tys. rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego rocznie. Droga którą osoba musi przejść od urazu więzadła poprzez operację i rehabilitację przed i pooperacyjną jest długa, jednak gwarantuje powrót do pełnej sprawności. Powrót do pełnej sprawności od urazu zajmuje do 12 miesięcy.
Zacznijmy od początku …
W poprzednim wpisie mówiliśmy o bólu kręgosłupa lędźwiowego bez promieniowania do kończyny dolnej. Teraz spróbujemy poradzić sobie z bólem kręgosłupa lędźwiowego jednostronnego, promieniującego do kończyny dolnej.
Badania naukowe pokazują, że około 80 % ludności świata przynajmniej raz w życiu doświadczy bólu kręgosłupa. U około 80-90% osób objawy miną w ciągu 4-6 tygodni. U pozostałych 10 – 20 % dolegliwości przejdą w fazę przewlekłą.
Przed wizytą prosimy o kontakt telefoniczny: 507 599 716.